Chciał zabić swego ojca. Zadał mu kilka ciosów nożem

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

WYRZYSK. To zdarzenie na terenie gminy Wyrzysk mogło mieć tragiczny finał. Młody mężczyzna chciał zabić swego ojca. Bez oporów zadał mu kilka ciosów nożem. 46-latek z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Sąd Rejonowy w Chodzieży zastosował wobec 22-latka trzymiesięczny areszt tymczasowy.  Za kratami może on jednak spędzić wiele lat. 

Do zdarzenia doszło 12 listopada w godzinach przedpołudniowych w gminie Wyrzysk. W jednym z domów doszło do awantury między synem i ojcem. Według informacji przekazanej przez świadka – starszy z mężczyzn został ugodzony nożem i uciekł do sąsiadów.

Pod wskazany adres pojechali policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku.

-Funkcjonariusze  zatrzymali przed posesją agresywnego młodego mężczyznę. Udzielili również pierwszej pomocy przedmedycznej rannemu 46-latkowi,  który znajdował się w mieszkaniu u sąsiadów. Chwilę później na miejscu były już służby ratunkowe. Panowie zostali przewiezieni do szpitala, z tym, że 22-latek w asyście policjantów –  relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy KPP w Pile.

Na miejscu zdarzenia pracowała Specjalna Grupa Dochodzeniowo ? Śledcza oraz kryminalni. Funkcjonariusze ustalili, że między ojcem i synem doszło do awantury.

– W pewnym momencie syn rzucił się na ojca, zadając mu kilka ciosów nożem. Kiedy ten wydostał się z rąk oprawcy, uciekł do sąsiadów. Syn był tak zdesperowany, że gonił pokrzywdzonego, po czym wybił kamieniem okno w mieszkaniu u sąsiadów. Policjanci przyjechali w ostatnim momencie… –  dodaje podkomisarz Kowalska.

22-latek po krótkiej wizycie w szpitalu trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Na wniosek Komisariatu Policji w Wyrzysku i Prokuratury Rejonowej w Chodzieży, Sąd Rejonowy w Chodzieży zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Teraz za popełnione przestępstwo mieszkaniec Piły może spędzić za kratkami wiele lat.

 (Red.)