CHCIAŁY PRZECHYTRZYĆ POLICJANTÓW

Chodzież Najnowsze Regiony Wydarzenia

Dwie mieszkanki powiatu świdnickiego myślały, że przechytrzą policjantów ruchu drogowego chodzieskiej Policji. Misterny plan jednak nie wypalił, w związku z czym panie poniosą konsekwencje swojego zachowania.

Sprawa ma swój początek w Nietuszkowie. To tam policjanci zauważyli jadące zbyt szybko audi. W związku z ujawnionym wykroczeniem, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd. W środku znajdowały się dwie kobiety. Kiedy policjanci zaczęli weryfikować w policyjnych bazach podane im dane, okazało się, że kierująca podała dane pasażerki, a pasażerka kierowcy. Panie przyznały się, że zrobiły to celowo, bowiem na kierującej ciąży aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. To nie jedyne ich przewinienie.

Kierująca odpowie za przekroczenie prędkości, naruszenie obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, przewożenie pasażera niezgodnie z przepisami o korzystaniu z takich pasów oraz umyślne wprowadzenie funkcjonariuszy w błąd co do swojej tożsamości. Jej koleżanka odpowie za naruszenie obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, a także za wprowadzanie funkcjonariuszy ruchu drogowego w błąd co do swojej tożsamości. Obie panie zostały poinformowane o sporządzeniu dokumentacji, będącej podstawą do skierowania wniosków o ukaranie do sądu w zakresie popełnionych wykroczeń. Dodatkowo, 26-latka kierująca audi odpowie za rażące lekceważenie porządku prawnego i tym samym brak szacunku dla sądu, bowiem złamała zakaz sądowy, a jest to przestępstwo.