INTERWENCJA PUBLICZNA ZAKOŃCZONA ARESZTOWANIEM NA TRZY MIESIĄCE

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Dzięki ustaleniom dokonanym przez policjantów okazało się, że 40-letni mężczyzna był nie tylko sprawcą interwencji związanej ze spożywaniem alkoholu w miejscu publicznym, ale również przestępstwa, którego dokonał chwilę wcześniej. Sąd Rejonowy w Pile zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 40-latka. Mężczyźnie grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, 14 stycznia bieżącego roku funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zostali wezwani do przeprowadzenia interwencji w centrum Piły, gdzie na jednej z ławek miał siedzieć mężczyzna i spożywać alkohol. Po dojechaniu na miejsce policjantów okazało się, że mężczyzna był w tak wysokim stopniu upojenia, że nie potrafił o własnych siłach wstać.

Obok 40-latka leżał również rower. Funkcjonariusze chcieli poznać okoliczności zachowania mężczyzny. Podczas rozmowy przyznał się mundurowym, że idąc ulicą Bydgoską zauważył niezabezpieczony rower i postanowił go zabrać. Ponadto policjanci ustalili, że wypity przed chwilą alkohol został skradziony z jednego ze sklepów na pilskim Zamościu.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przewieźli do wytrzeźwienia. W tym samym czasie pozostali policjanci zajęli się ustalaniem, czy faktycznie doszło do kradzieży butelki alkoholu. Mundurowi dotarli do sklepu, w którym ekspedientka potwierdziła zdarzenie. Jak się okazało, nie doszło tam tylko do zwykłej kradzieży, ale kradzieży rozbójniczej ponieważ mężczyzna najpierw ukradł butelkę z alkoholem, a później przy pomocy innej rozbitej butelki oraz gróźb pozbawienia życia kierowanych wobec sprzedawczyni utrzymał się przy posiadaniu kradzionego alkoholu.

Zebrany materiał pozwolił przedstawić mężczyźnie zarzut kradzieży rozbójniczej, za którą grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Pile zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

W ramach prowadzonej sprawy został zabezpieczony rower, który wcześniej został zabrany przez sprawcę interwencji. Poniżej publikujemy jego zdjęcie, a właściciela prosimy o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę pod numerem telefonu: 47 77 415 45 lub z sekretariatem Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego pod nr telefonu 47 77 415 30.