Chłopiec marzy o rowerze rehabilitacyjnym

Najnowsze Trzcianka Zdrowie

TRZCIANKA. Bartek miał zaledwie 4 miesiące, gdy zdiagnozowano u niego zespół wad wrodzonych oraz wadę serca ASD II oraz PS. Kilka miesięcy później przeszedł poważną operację pozaustrojową. Najprawdopodobniej wkrótce czekać go będzie kolejna.

Z uwagi na źle wykształcone ciało modzelowate w mózgu rozwój psychoruchowy Bartka, jego sprawność motoryczna i manualna są znacznie opóźnione. Bartosz ma problemy z nauką a także wzmożone napięcie mięśniowe, co skutkuje problemami z pisaniem czy wykonywaniem drobnych precyzyjnych ruchów docelowych. Często najprostsze domowe czynności sprawiają mu problem, bardzo często potrzebuje pomocy bliskich.

U Bartosza zdiagnozowano także szczelinę tęczówek obu oczu i astygmatyzm, przez co musi nosić odpowiednie okulary. Występuje u niego też niedobór odporności oraz alergia na pyłki, roztocza i kurz. Nasz podopieczny ma stwierdzoną także koślawość stóp i musi nosić odpowiednie wkładki ortopedyczne.

Bartek ma problemy z równowagą, dlatego jazda na zwykłym rowerze przekracza jego możliwości. Chłopiec marzy o rowerze rehabilitacyjnym. Chciałby w końcu poczuć się wolny, pomknąć przed siebie jak jego rówieśnicy. Może pojadą kiedyś razem…

***

Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Dziecięca Fantazja. To organizacją pożytku publicznego, której celem jest wnoszenie radości w życie dzieci nieuleczalnie chorych i zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Od 2003 roku, z pomocą firm, instytucji i osób prywatnych udało nam się spełnić ponad 7500 wyjątkowych marzeń.

Fundacja zaprasza rodziców/ opiekunów chorych dzieci do zgłaszania fantazji swoich pociech. Wystarczy wejść na stronę https://f-df.pl/

Dziś podopieczni Fundacji potrzebują wsparcia bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Właśnie dlatego organizacja uruchomiła charytatywną platformę https://www.wishsurfing.pl/ , dzięki której spełnianie marzeń stało się dużo prostsze.

Bartkowi można pomóc poprzez wpłaty za pośrednictwem portalu: https://www.wishsurfing.pl/zbiorka/1063

  • Paulina Sinclair-Fortin, Project Manager, Fundacja Dziecięca Fantazja