Choinka nietypowa, bo odblaskowa

Czarnków Edukacja Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

W punkcie recepcyjnym Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie stanęła choinka inna niż wszystkie w okolicy. Na jej gałązkach zamiast tradycyjnych bombek zawisły odblaski. Oprócz podziwiania nietypowego drzewka świątecznego zachęcamy osoby odwiedzające naszą jednostkę do ściągania z niego ozdób i korzystania z odblasków na co dzień. Cel jest bowiem jeden – zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, co jest szczególnie istotne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

We wtorek, 13 grudnia br. w budynku Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie stanęła nietypowa choinka. Drzewko przystrojone zostało przez policjantów i pracowników cywilnych jednostki standardowo w lampki, ale również w elementy odblaskowe. Te ostatnie mają spełniać rolę nie tylko ozdób, ale również skromnych, ale jakże ważnych – z punktu widzenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, upominków. Osoby odwiedzające czarnkowską jednostkę będą mogły zabrać ze sobą upatrzony odblask i korzystać z niego na co dzień. Przedsięwzięcie może być realizowane dzięki wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile, który przekazał elementy odblaskowe.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, zachęcamy każdego do noszenia odblasków. Już dziś można wejść do komendy i zabrać z odblaskowej choinki ten wyjątkowy upominek dla siebie albo podarować go bliskiej osobie.

https://czarnkow.policja.gov.pl/wl2/aktualnosci/239479,Choinka-nietypowa-bo-odblaskowa.html