Betlejemskie Światełko u wałeckich policjantów

Historia Kultura Najnowsze Wałcz Wydarzenia
Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do policji w Wałczu. W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Światełko Pokoju z rąk harcerzy odebrał Komendant Powiatowy Policji w Wałczu.
Harcerki i harcerze ZHP dzielą się Betlejemskie Światło Pokoju ze wszystkimi. Lampion ze Światłem każdego roku przekazują również policjantom z wałeckiej Komendy policji. Wieczny ogień płonie w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Znakiem pokoju, wzajemnego zrozumienia i symbolem pojednania między narodami harcerze dzielą się z policjantami. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół,
szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju. Światło z rąk harcerzy odebrał podinsp. Artur Grenda komendant wałeckiej jednostki w towarzystwie swojego zastępcy podinsp. Wojciecha Wnuk. W podziękowaniu od policjantów harcerze otrzymali słodkie niespodzianki.
st. asp. Beata Budzyń