Choinka od Altvatera

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Kto pierwszy, ten lepszy! Zapraszamy w najbliższy piątek, 10 grudnia, około g. 17.00 na pilski Jarmark Bożonarodzeniowy ze starą,  sztuczną choinką. Można będzie ją bezpłatnie wymienić na żywy i pachnący świerk w doniczce pochodzący z lokalnej plantacji.

 Akcję organizują pracownicy Altvatera, działającego pod marką ENERIS Surowce, którzy zwracają uwagę pilan, że każdy z nich ma wpływ na otaczające go środowisko. Także w święta.

Sławomir Brzózek, ekspert w zakresie zrównoważonego rozwoju  podkreśla, że żywa choinka jest lepsza niż sztuczna.

Zwłaszcza w sytuacji, gdy wybieramy swoją pierwszą choinkę albo chcemy wymienić już posiadaną choinkę sztuczną. Bo jeśli  w naszym domu jest już sztuczna choinka, to powinniśmy używać jej jak najdłużej – informuje. – Żywa choinka niesie bardzo wiele korzyści dla nas i środowiska, ale aby ich nie zaprzepaścić, trzeba właściwie postępować z drzewkiem w trakcie i po świętach, a wiosną koniecznie wysadzić ją do ziemi.

Pracownicy Altvatera zachęcają również do tworzenia ekologicznych choinek z materiałów z recyklingu. W domach wielu pracowników od kilku lat są także „choinki” z książek albo dorodnych roślin doniczkowych. Podczas jarmarku zaprezentowane będą choinki wykonane ze starych palet.

Z ogromną przyjemnością rozdamy mieszkańcom piękne, żywe choinki z lokalnej plantacji i zagospodarujemy sztuczne i stare – zachęca dyrektor Altvater Piła Tomasz Bielański. – Jako firma zajmująca się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów każdego roku widzimy całe stosy sztucznych drzewek, które są bardzo trudne do zagospodarowania i rozkładają się kilkaset lat. Jeżeli akcja będzie się cieszyła dużym powodzeniem, będziemy chcieli organizować ją cyklicznie.

Zuzanna Błaszczyk-Koniecko
Altvater Piła