Chroń swoje mienie i pracuj bezpiecznie

Najnowsze Piła Wydarzenia

WYRZYSK. “Chroń swoje mienie i pracuj bezpiecznie” – pod taką nazwą funkcjonariusze Komisariatu Policji w Wyrzysku oraz podległych posterunków prowadzą akcję profilaktyczną, która ma ustrzec mieszkańców przed zagrożeniami dotyczącymi włamań i kradzieży ich mienia oraz podkreślić bezpieczeństwo podczas prac polowych.

Dzielnicowi posterunków policji podległych pod Komisariat Policji w Wyrzysku odwiedzają mieszkańców powiatu pilskiego, by zwrócić uwagę na kwestię ich bezpieczeństwa. Sezon letni jest okresem wytężonej pracy osób posiadających gospodarstwa rolne przy użyciu różnych narzędzi i specjalistycznych pojazdów. Policjanci rozmawiają z mieszkańcami, aby przestrzec ich przed zagrożeniami jakie często towarzyszą w tym okresie.

Duże zagrożenie stanowią włamania oraz kradzieże różnych przedmiotów. Warto jest podczas nieobecności upewnić się, że wszystkie drzwi oraz okna do domów, pomieszczeń gospodarczych oraz garaży są zamknięte. Szczególnie w przypadkach, kiedy opuszczamy dom nawet na krótki okres czasu wychodząc na podwórze lub ogród. Dla przestępców chwila naszej nieuwagi jest często idealną okazją do kradzieży drogocennych przedmiotów, pieniędzy lub pozostawionych bez nadzoru urządzeń i narzędzi.

Kolejnym aspektem, na który zwracają uwagę policjanci, jest bezpieczeństwo osób wykonujących prace rolnicze. Należy pamiętać, aby przed rozpoczęciem prac sprawdzić stan techniczny urządzeń i pojazdów, z których będziemy korzystać. Policjanci podkreślają również, aby przewidywać potencjalne zagrożenia.

Dbajmy o własne bezpieczeństwo podczas wykonywania prac na wysokościach, z udziałem specjalistycznych maszyn rolniczych i pojazdów, a także w kontakcie z substancjami, które mogą być szkodliwe. Funkcjonariusze apelują również o bezpieczeństwo rodzin, a w szczególności bawiących się na terenie gospodarstw dzieci. Pamiętajmy, że najmłodsi potrafią urozmaicać sobie zabawę korzystając z różnych przedmiotów i urządzeń nie przewidując zagrożeń, jakie mogą je spotkać.

St. sierż. Wojciech Zeszot
KPP Piła