Ciąg dalszy remontu DW 180. Koszt – dwa miliony

Wydarzenia

TRZCIANKA. Blisko dwa mln złotych pochłonie kolejny etap remontu ulicy  ul. Grunwaldzkiej w Trzciance oraz drogi przed Wrzącą i w samej wsi. Inwestycja prowadzona będzie łącznie na odcinku 2,6 km. Sfinansuje ją Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, Rejon Dróg w Czarnkowie.

W ramach remontu w Trzciance usunięta zostanie warstwa ścieralna i ułożona nowa o grubości pięciu centymetrów wraz z regulacją wysokościową mediów znajdujących się w nawierzchni na odcinku 510 metrów.

Natomiast we Wrzącej i jej okolicy, wykorzystane będzie zbrojenie nawierzchni i ułożona zostanie siatka z włókien szklanych, wzmacniająca drogę i zapobiegająca jej uszkodzeniom.

Prowadzona obecnie inwestycja jest kolejnym etapem remontu drogi wojewódzkiej nr 180 w kierunku Piły. W związku z pracami wystąpią utrudnienia w ruchu:

–  w I etapie ? podczas frezowania nawierzchni, ruch odbywać się będzie wahadłowo, kierowany przez uprawnione osoby, bądź sygnalizację świetlną;

–  w II etapie ? (tj. w połowie przyszłego tygodnia)  – podczas wykonywania nowej nawierzchni, zmieniona zostanie organizacja ruchu:

  • jadąc do Piły – organizacja zostaje bez zmian,
  • jadąc z Piły ? utworzony zostanie objazd przez ul. Ogrodową i Łomnicką.

 (WM)

 Źródło: trzcianka.pl