CO TO SĄ SUBSTANCJE PSYCHOAKTYWNE ZWANE ,,DOPALACZAMI” ?

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

PIŁA. W e wtorek, 1 października w MDK Iskra w Pile odbyła się konferencja dotycząca przyjmowania substancji psychoaktywnych, zwanych ?dopalaczami?. Przybyła młodzież z pilskich szkół, policjanci z komendy powiatowej, Szkoły Policji w Pile, pedagodzy szkolni, pracownicy MOPS i lekarze.

Uczestnicy mieli okazję wysłuchać ciekawych wykładów specjalistów dr nauk med. Magdaleny Łukasik Kierownika Oddziału Toksykologii Szpitala Miejskiego w Poznaniu oraz dr Artur de Rosier Prezesa Wielkopolskiej Izby Lekarskiej w Poznaniu. Konferencja odbyła się pod patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.

– Cieszę się, że tak duże jest zainteresowanie tym ważnym i trudnym problemem, jakim jest zażywanie dopalaczy zwłaszcza przez młodzież. Musimy umieć skutecznie z nimi walczyć i temu służą takie właśnie spotkania ? powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Wykłady zorganizowała Delegatura Pilskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej i MDK w Pile.

Gospodarzem spotkania był dr n.med. Aldona Pietrysiak, przewodnicząca Delegatury w Pile WIL w Poznaniu, zastępca dyrektora ds. med. w pilskim szpitalu.

Foto: Agnieszka Norkowska

( Red.)