Coraz bliżej święta…

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Przed nami okres przedświątecznej gorączki i zakupów. Zaaferowani przygotowaniami do świąt często zapominamy o bezpieczeństwie. W tym roku, zwracając uwagę na bezpieczeństwo powinniśmy pamiętać również o zachowaniu dystansu społecznego i obowiązku przestrzegania przepisów związanych z pandemią.

Zadbajmy o to, by okres przedświąteczny minął spokojnie i bezpiecznie! Zadbajmy również o to, by święta spędzić w gronie najbliższych, w zdrowiu!

Wybierając się na zakupy należy przede wszystkim pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego, zakrywaniu ust i nosa, a także częstej dezynfekcji rąk. Pozwala to uchronić przed wirusem siebie, a także innych. Dbanie o życie i zdrowie swoje oraz bliskich to chyba jeden z najistotniejszych prezentów!

Ponadto warto pamiętać, że w miejscach, gdzie występują duże skupiska ludzi tj. centra handlowe, sklepy, targowiska, jarmarki, dworce, środki komunikacji publicznej -należy zachować szczególną ostrożność. W tych miejscach kieszonkowcy bardzo często wykorzystują tłok i dochodzi do licznych kradzieży. Dlatego posiadając większą kwotę pieniędzy przy sobie, nie trzymajmy jej w jednym miejscu. Pamiętajmy także, by nie zapisywać numeru PIN na karcie płatniczej, ani w innym widocznym miejscu. Dokumentów, telefonów komórkowych oraz pieniędzy nie przechowujmy w tylnych kieszeniach spodni, ani w zewnętrznych kieszeniach płaszcza lub kurtki. Zwracajmy również uwagę na swoje plecaki, torebki oraz torby z zakupami.

Jeśli na zakupy zabieramy dzieci, zadbajmy o ich bezpieczeństwo. Nie dopuśćmy do sytuacji, by się zgubiły. Warto przed tego typu wyprawą powtórzyć z dzieckiem podstawowe zasady bezpieczeństwa. Porozmawiać jak powinno się zachować w tego typu sytuacji, do kogo mogą zwrócić się o pomoc.

Zachowajmy również ostrożność podczas robienia zakupów przez internet.

Uważajmy na super okazje i promocje. Sprawdzajmy wiarygodność sprzedawcy, jego poprzednie aukcje oraz opinie na jego temat, wystawione przez innych kupujących. Pamiętajmy, że za zakupy zapłacić możemy dopiero po otrzymaniu zamówienia.

Wszystkim życzymy bezpiecznego okresu przedświątecznego!

Wydział Prewencji KWP w Poznaniu/IL