Coraz więcej Lokalnego Centrum Nauki

Inwestycje Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. To będzie miejsce łączące naukę, nowoczesną technologię, zabawę i sztukę. W Wałczu przy ulicy Bydgoskiej powstaje Lokalne Centrum Nauki. Od przyszłego roku wałczanie będą mogli poszczycić się swoimi “Metalowymi Inspiracjami”, podobnie jak od 15 lat dumni ze swego “Kopernika” są mieszkańcy Warszawy. Tymczasem inwestycję wizytowali władze i radni Powiatu.

Radni Rady Powiatu Wałeckiego w towarzystwie Starosty Wałeckiego Bogdana Wankiewicza oraz Wicestarosty Jolanty Wegner mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć postępy prac w Lokalnym Centrum Nauki “Metalowe Inspiracje” – inwestycji, która realizowana jest w budynku po byłym II Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Bydgoskiej 50.

Prace przebiegają sprawnie i już można dostrzec jak będą wyglądały poszczególne pracownie laboratoryjne m.in.: fizyko-chemiczna, OZE (odnawialnych źródeł energii), informatyczna, lego, symulatorów samolotu i jedna z najciekawszych – symulatora helikoptera.

Realizowana jest też sala wykładowo-wystawiennicza, zaplecze administracyjno-biurowe oraz poczekalnia dla rodziców i opiekunów, w której za pośrednictwem kamer będą mogli śledzić poczynania swoich podopiecznych.

Inwestycja ma być zakończona do 31.12.2020 r.

(Red.)/Powiat Wałecki

Fot. Powiat Wałecki