ĆWICZENIA NA JEZIORZE MIEJSKIM W CHODZIEŻY

Chodzież Edukacja Najnowsze Regiony Wydarzenia
25 stycznia 202 3 r. na Jeziorze Miejskim w Chodzieży odbyły się ćwiczenia zgrywające z zakresu ratownictwa na akwenach wodnych .
Około godz. 10:00 do SK KP PSP w Chodzieży od osoby postronnej wpływa informacja o wypadnięciu z łodzi jednego wędkarza na Jeziorze Miejskim w Chodzieży na wysokości Stanicy WOPR (telefoniczna od przechodnia). Według zgłaszającego w wodzie znajdują się prawdopodobnie dwie osoby w odległości ok. 100 m od linii brzegowej, którzy utrzymują się na powierzchni wody. O godzinie 10:01 rozpoczyna się dysponowanie SiS do miejsca koncentracji … z taki m scenariuszem zmierzyli się strażacy z JRG PSP w Chodzieży, którzy w głównej mierze ćwiczyli d otarcie oraz podejmowanie osób poszkodowanych z wody przy pomocy dostępnego sprzętu ratowniczego.
Dodatkowo strażacy przetrenowali organizację terenu działań ratowniczych, organizację punktu przyjęcia osób poszkodowanych , ewakuację osób poszkodowanych do brzegu oraz przypomnieli sobie warunki terenowe i charakterystyk ę akwenu wodnego – jezioro Miejskie w Chodzieży.
Opracowanie: bryg. Leszek Naranowicz (KP PSP Chodzież).
Zdjęcia : mł. kpt. Bartłomiej Braszak (KP PSP Chodzież).