ĆWICZENIA TAKTYCZNO – BOJOWE DLA JEDNOSTEK STRAŻY POŻARNEJ

Chodzież Najnowsze Regiony Wydarzenia
W dniu 28 marca 2023 o godzinie 17:00 na terenie firmy MUDEUNG ELECTRONICS POLAND w Chodzieży odbyły się ćwiczenia taktyczno- bojowe dla jednostek straży pożarnej z terenu miasta i gminy Chodzież.
Scenariusz do ćwiczeń zakładał przygniecenie spawającego kontener pracownika firmy, w wyniku czego doszło również do pożaru hali magazynowej, w której uwięzionych zostało dwóch pracowników. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy przystąpili do uwalniania osoby przygniecionej kontenerem przy pomocy poduszek pneumatycznych, poszukiwania osób zagonionych w hali magazynowej, gaszenia pożaru oraz organizacji zaopatrzenia wodnego z sieci hydrantowej na terenie zakładu. Po zakończonych epizodach ratowniczych, funkcjonariusze z JRG PSP w Chodzieży przeprowadzili warsztaty doskonalące z obsługi pomp i bufora wodnego dla kierowców operatorów z jednostek OSP.
W ćwiczeniach trwających 2 godziny brało udział 35 strażaków i 8 pojazdów ratowniczo – gaśniczych z jednostek z JRG PSP Chodzież, OSP Chodzież, OSP Stróżewo, OSP Milcz oraz OSP Zacharzyn. Kierownictwo KP PSP w Chodzieży składa podziękowania dla zarządu i kierownictwa firmy MUDEUNG ELECTRONICS POLAND za pomoc i udostępnienie obiektu do ćwiczeń.
Tekst i zdjęcia mł. kpt. Braszak
Bartłomiej (KP PSP Chodzież).