Auto zderzyło się z pociągiem

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Do groźnego zderzenia samochodu osobowego z pociągiem doszło na przejeździe kolejowym bez zapór ze znakiem STOP na drodze Stączno – Nakielno w gminie Wałcz. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Wiele szczęścia miała 62-letnia kierująca pojazdem osobowym marki Kia Picanto, której auto zderzyło się w piątek (31.03.br) w gminie Wałcz w godzinach popołudniowych z pociągiem. Kobiecie jak i 250 pasażerom pociągu na szczęście nic się nie stało. Jak wstępnie ustalili policjanci kierująca nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu pociągowi Intercity. 62 latka była trzeźwa jak i prowadzący pociąg.

Funkcjonariusze zatrzymali kierującej picanto dokument prawa jazdy i skierują wobec niej wniosek do Sądu o ukaranie. Ruch kolejowy na trasie na czas zdarzenia został wstrzymany na okres 4 godzin. Pasażerowie pociągu ruszyli w dalszą trasę podstawionymi autokarami.

Ku przestrodze:

W zderzeniu z pociągiem nie mamy praktycznie żadnych szans. Tego rodzaju zdarzenia zwykle kończą się poważnymi obrażeniami, a nawet śmiercią. Bądźmy ostrożni i rozważni!

Pociąg  Intercity ma długość 153 m, waży ok. 280 ton i jest przystosowany do jazdy z prędkością 160 km/godz.

Znak STOP to drogowy znak zakazu. Stosuje się go w celu wprowadzenia, w określonych warunkach, obowiązku zatrzymania pojazdu przed wjazdem na skrzyżowanie z drogą z pierwszeństwem, na przejazd kolejowy niestrzeżony na przejazd tramwajowy, a także w innych miejscach przecinania się kierunków ruchu, takich jak np. wyjazd z obiektu czy wlot drogi gruntowej.