Ćwiczyli ratownictwo wodne

Chodzież Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. W lipcu strażacy JRG PSP Chodzież brali udział w ćwiczeniach ratownictwa wodnego. Tematem przewodnim zajęć było doskonalenie techniki ratownictwa wodnego z użyciem sprzętu będącego na wyposażeniu JRG oraz ratowanie osób tonących bez użycia sprzętu.

-Podczas ćwiczeń strażacy zapoznali się z budową i obsługą sprzętu ABC oraz podręcznym sprzętem ratowniczym. Następnie na akwenie wodnym w Chodzieży (Jezioro Karczewnik) przećwiczyli sposoby holowania osób poszkodowanych z użyciem sprzętu oraz bez niego. Na zakończenie zajęć przeprowadzili akcję ratowniczą, oczywiście pozorowaną, która zakończyła się sukcesem ? relacjonuje mł. asp. Maciej Bielecki z KP PSP w Chodzieży.

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, rozwagi i trzeźwego umysłu podczas wypoczynku nad wodą! Jeśli Twoje dzieci są w wodzie, miej nad nimi ciągły nadzór (nawet na moment nie spuszczaj ich z oka), nawet gdy potrafią pływać. Jedno zachłyśnięcie może się skończyć utonięciem!

(Red.)
Fot. KP PSP Chodzież