Czarnkowscy policjanci uratowali 49-latka

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CZARNKÓW. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie, 7 lipca br. podczas popołudniowej służby zauważyli leżącego na stacji benzynowej mężczyznę. Natychmiastowa reakcja mundurowych oraz skutecznie przeprowadzona akcja reanimacyjna pozwoliła podtrzymać funkcje życiowe 49-latka do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

Asp. Marcin Zdanowski wraz z post. Bartoszem Janickim pełniąc służbę na terenie Czarnkowa zauważyli leżącego na stacji benzynowej mężczyznę. Sprawdzając jego funkcje życiowe stwierdzili, że ma słabo wyczuwalny puls.

 Mężczyzna miał problemy z oddychaniem, nie mógł złapać powietrza, był siny na twarzy. Po wezwaniu karetki pogotowia policjanci natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo oddechowej. Kilkunastuminutowa akcja reanimacyjna podtrzymała funkcje życiowe mężczyzny do czasu przyjazdu medyków. Z chwilą przybycia ambulansu ratownik przejął reanimację, a następnie użył defibrylatora. Po ustabilizowaniu pacjenta i przywróceniu funkcji życiowych został on przetransportowany do Szpitala Powiatowego w Trzciance ? relacjonuje asp. Karolina Górzna-Kustra z czarnkowskiej Policji.

Jak dodaje, jeden z policjantów pilotował karetkę , by jak najszybciej dotarła do szpitala. Drugi jechał w ambulansie, by w razie potrzeby pomóc  ratownikowi w reanimacji niestabilnego pacjenta.

Górzna-Kustra: -Należy podkreślić, że opanowanie, determinacja i fachowość mundurowych przyczyniła się do uratowania ludzkiego życia

(Red.)
Fot. KPP Czarnków