Czerwone auta i nie tylko zjadą jutro do Zakrzewa

Wydarzenia

ZAKRZEWO. To właśnie w tej niewielkiej miejscowości w powiecie złotowskim zrodził się pomysły na zorganizowanie Ogólnopolskiego Zlotu Samochodów Pożarniczych i Zabytkowych. Jego autorem są druhny i druhowie z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Zlot został zorganizowany po raz pierwszy w 2017 roku. Pokazał wtedy, że jest bardzo duże zainteresowanie motoryzacją minionej epoki pojazdów cywilnych, a także strażackich.

Zależy nam, by przyciągnąć jak najwięcej przyciągnąć jak najwięcej odbiorców, dzięki którym poznajemy historię nie tylko pojazdów zabytkowych, ale również historię działalności Ochotniczej Straży Pożarnej jak i Państwowej Straży Pożarnej. U nas każdy znajdzie coś dla siebie, od nowych samochodów pożarniczych, po stare klasyki. Zapewniamy, że również samochody z czasów PRL mają swój urok i duszę. Ale to nie wszystko. Podczas zlotu uczymy między innymi zasad prawidłowego udzielania pierwszej pomocy medycznej, zachowania podczas różnych zdarzeń losowych, wypadków komunikacyjnych oraz zagrożeń związanych z eksploatacją pieców grzewczych. Rozprowadzamy odblaski i czujki dymu. Przy okazji dobrze chcemy się bawić. Odbywają się więc pokazy straży pożarnej, policji, pogotowia ? mówią strażacy z OSP Zakrzewo.

W tym roku na tę nietuzinkową imprezę trzeba zarezerwować dwa dni: 8 ? 9 czerwca. Jak zawsze rozpocznie się ona w Złotowie, skąd pojazdy wszelakiej maści paradnie przejadą do Zakrzewa, które od trzech lat jest gospodarzem zlotu.

(Red.)

 Fot. OSP Zakrzewo