Czterech piratów straciło prawko

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. W ostatnim czasie policjanci ze złotowskiej drogówki zatrzymali cztery uprawnienia do kierowania pojazdami za przekroczenie dozwolonej prędkość w terenie zabudowanym. Policja przypomina: zgodnie z obowiązującymi przepisami przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy.

W minionym tygodniu policjanci złotowskiej drogówki zatrzymali dokumenty prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/h.

Najpierw na drodze K-22 zatrzymali 54-latka, który jechał oplem z prędkością 109 km/h,  gdzie ograniczenie prędkości było do 50 km/h. Niespełna dwie godziny później patrolując drogę K-11, zauważyli motocyklistę, który z dużą prędkością wjechał w teren zabudowany. Pomiar prędkości wykazał, że miał na liczniku 101 km/ h.  Kolejnych dwóch kierowców zatrzymano w Podgajach, gdzie łączą się dwie drogi krajowe 11 i 22. Wykonane w tym miejscu pomiary laserowym miernikiem prędkości wykazały, że kierowcy BMW i renault, przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h.

– Z uwagi na popełnione wykroczenia i obowiązujące przepisy ruchu drogowego mundurowi ukarali kierujących mandatami i punktami karnymi. Ponadto stracili oni swoje uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące – informuje mł. asp. Damian Pachuc z KPP w Złotowie. – Po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozsądną jazdę i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie ale również za innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że nadmierna prędkość w dalszym ciągu jest jedną z podstawowych przyczyn wypadków drogowych.

(Red.)

Fot. KPP Złotów