Poszukiwany 21-latek podał się za swojego brata

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

BIAŁOŚLIWIE.Policjanci z Białośliwia zatrzymali 21-latka, który poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo drogowe. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności podał się za swojego brata, czym tylko wydłużył listę zarzutów.

 W czwartek, 7 października bieżącego roku funkcjonariusze Posterunku Policji w Białośliwiu pełnili służbę na terenie gminy. W godzinach popołudniowych zatrzymali do kontroli peugeota, którym mógł poruszać się poszukiwany mężczyzna.

-Podczas kontroli samochodu kierowca oznajmił, że nie posiada żadnych dokumentów. Ponadto, aby uniknąć odpowiedzialności próbował wprowadzić policjantów w błąd podając dane osobowe swojego brata. Funkcjonariusze jednak szybko zweryfikowali prawdziwą tożsamość mężczyzny – mówi st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile. -Okazał się nim 21-letni mieszkaniec gminy Miasteczko Krajeńskie, który był poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za spowodowanie w ubiegłym roku wypadku pod wpływem narkotyków.

Ponadto – podczas czwartkowej kontroli – posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 21-latek trafił do aresztu. W związku z celowym wprowadzeniem w błąd co do swojej tożsamości, policjanci ukarali go mandatem karnym.

-Mężczyzna odpowie również za niestosowanie się do wydanego przez sąd zakazu, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje W. Zeszot.

(Red.)
Fot. KPP Piła