Czterech z Kaczor z narkotykami

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

KACZORY. Funkcjonariusze Posterunku Policji w Kaczorach od początku miesiąca zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 17 do 36 lat. Posiadali oni zabronione substancje w postaci marihuany i amfetaminy. Nerwowe i nienaturalne zachowanie mieszkańców gminy Kaczory zwróciło uwagę mundurowych.

Policjanci patrolując Kaczory zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął zachowywać się w sposób nerwowy i nienaturalny.

-W pewnym momencie 32-letni mieszkaniec gminy Kaczory wykonał impulsywny ruch i wyrzucił foliowy woreczek z zawartością białego proszku do śmietnika. W trakcie dalszych czynności i badań okazało się, że była to amfetamina – relacjonuje sierż. Magdalena Szukajło z pilskiej Policji.

Kolejny zatrzymany z narkotykami to pieszy. Wpadł, poniewaz przekroczył jezdnię w miejscu niedozwolonym, aby skrócić drogę do swojego samochodu.

Podczas rozmowy funkcjonariuszy zaniepokoił fakt, iż 29-letni mieszkaniec gminy Kaczory nerwowo obserwował otoczenie, starał się oddalić od swojego samochodu i zachować od niego odstęp. Finalnie mundurowi w aucie mężczyzny znaleźli substancje psychotropowe – mówi M. Szukajło.

W ubiegłych tygodniach policjanci legitymowali również 17-letniego i 36-letniego mężczyznę. W obu przypadkach mieszkańcy gminy Kaczory unikali kontaktu wzrokowego oraz byli wycofani. Funkcjonariusze znaleźli przy nich marihuanę.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty, za które sąd może ich skazać nawet na 3 lata więzienia.

(Red.)
Fot. KPP Piła