CZUJNY TAKŻE PO SŁUŻBIE

Czarnków Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Policjant Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego czarnkowskiej komendy pokazał, że nawet w czasie wolnym od służby myśli o bezpieczeństwie innych i reaguje na łamanie prawa. Dowodem na to było zatrzymanie przez niego nietrzeźwego motorowerzystę. Teraz amator jazdy na ,,podwójnym gazie” musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami karnymi.

Do zdarzenia doszło 7 sierpnia br. około godziny 19:00 w Wałczu (województwo zachodniopomorskie). Policjant w czasie wolnym od pracy zauważył na jednej z ulic mężczyznę jadącego na motorowerze, którego styl jazdy mógł budzić wątpliwości co do stanu trzeźwości kierowcy. Miał wyraźny problem z utrzymaniem prostego toru jazdy. Starszy posterunkowy Patryk Nowak natychmiast podjął działania. Zatrzymał prowadzącego jednoślad, wezwał miejscowych policjantów i uniemożliwił oddalenie się z miejsca nieodpowiedzialnemu motorowerzyście.

Po przyjeździe na miejsce patrolu z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu i przebadaniu kierowcy na zawartość alkoholu okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmieTeraz mężczyzna ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci apelują! Nie bądźmy obojętni, gdy widzimy, że za kierownicę wsiada nietrzeźwa osoba – reagujmy!

Dzięki takiemu zachowaniu możemy zapobiec tragedii.

Zwracamy się do kierowców, aby nie prowadzili pojazdów po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na ,,podwójnym gazie” zaburza zdolności właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą.

Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków