Dilerzy wpadli. Mieli narkotyki, extazy, konopie i? motocykl

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

WYRZYSK. Skuteczne działania policjantów Komisariatu Policji w Wyrzysku oraz Wydziału Kryminalnego KPP w Pile zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej doprowadziły do zatrzymania na ternie gminy Wyrzysk grupy osób zajmujących się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków.

Policjanci prowadzący czynności do sprawy realizowanej przez Prokuraturę Rejonową w Złotowie, wpadli na trop grupy, która na terenie Wyrzyska i Łobżenicy zajmowała się rozprowadzaniem znacznych ilości środków odurzających i substancji psychoaktywnych.

-14 i 15 maja policjanci  przy wsparciu funkcjonariusza Służby Celnej w Poznaniu i specjalnie przeszkolonego do takich zadań psa, znaleźli  u osób zajmujących się rozprowadzaniem narkotyków na terenie powiatu pilskiego znaczne ilości tych substancji ? relacjonuje  sierż. sztab. Jędrzej Panglisz.

Zatrzymano czterech mieszkańców gminy Wyrzysk, u których zabezpieczono ponad pół kilograma środków odurzających i psychotropowych, 372 tabletki extazy oraz? motocykl, skradziony wcześniej na terenie Niemiec.

W trakcie przeszukania posesji jednego z dilerów w Osieku nad Notecią, śledczy odkryli plantację konopi indyjskich.

W specjalnie przygotowanych pomieszczeniach znajdowało się 47 roślin w różnych fazach wzrostu. U sprawców na poczet przyszłych kar zabezpieczono samochód oraz gotówkę ? dodaj Panglisz.

(Red.)
Fot. KPP Piła