Dla każdego jest miejsce na drodze    

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Dzisiaj wałeccy policjanci z ruchu drogowego przeprowadzili wspólne działania z uczniami, skierowane do uczestników ruchu drogowego. Akcja miała przypominać o tym, że dla każdego jest miejsce na drodze.

 ?Dla każdego jest miejsce na drodze? – to hasło kolejnej już akcji prowadzonej przez wałecką drogówkę. Działania informacyjno-edukacyjne skierowane są do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Do tych prowadzonych dzisiaj mundurowi zaprosili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4, którzy uczęszczają do szkolnego koła ?Bezpieczny uczeń?.

Podczas akcji, której celem jest między innymi podniesienie poziomu wiedzy uczestników ruchu oraz propagowanie życzliwych zachowań na drodze, policjanci promowali bezpieczne korzystanie z drogi poszczególnych grup uczestników ruchu drogowego. Zatrzymywali do kontroli kierujących, rowerzystów, a nawet zapraszali przypadkowych przechodniów. Uczestnicy ruchu drogowego brali także udział w miniteście z przepisów ruchu drogowego. Dla wszystkich przygotowano zapachy do aut, dyplomy ?Najlepszego kierowcy na świecie? oraz profilaktyczne ulotki – mówi asp. Beata Budzyń

Uczniowie przygotowali na tę okazję okolicznościowy baner. W podziękowaniu za włączenie się do działań otrzymali smycze i zaproszenie do kolejnej takiej akcji w listopadzie.

(Red.)

 Fot. KPP Wałcz