Dydaktyka wasyłyk w pilskim BWA

Kultura Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Galeria BWA i UP zaprasza na otwarcie wystawy ?DYDAKTYKA/ wasyłyk?. Wernisaż już w najbliższy piątek, 24 maja, o godz. 19.00.

Karolina Kwiatkowska

Będzie to bardzo ciekawa wystawa prezentująca ćwiczenia malarskie i rysunkowe studentów Grafiki i Architektury Wnętrz powstałe w I Pracowni Malarstwa i Rysunku na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie w latach 2010- 2018 prowadzonej przez znaną wszystkim i cenioną artystkę malarkę naszego regionu prof. dr hab. Elżbietę Wasyłyk. 

Monika Lizak

 Studium postaci, układy przestrzenne, instrumenty dęte i perkusje… – to tematy prezentowanych ćwiczeń.

Wystawę organizują Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile oraz Akademia Sztuki w Szczecinie.

Zachęcamy Was do przyjścia, prezentując kilka ciekawych prac, które będzie można zobaczyć na tej wystawie. Co więcej, wystawa pokaże nie tylko gotowe obrazy i rysunki, ale i procesy ich powstawania, wskazuje na metody dydaktyczne stosowane w pracowni E. Wasyłyk. Są to studia z natury, które kształcą percepcję wzrokową i kształtują u studentów myślenie wizualne.

Szymon Ciasnocha

Galeria zaprasza nie tylko tych, którzy uczą się malarstwa i rysunku, ale wszystkich, których interesuje sztuka. A wernisaż uświetni tradycyjnie minikoncert – również w wykonaniu studentów Akademii Sztuki w Szczecinie.

eKi