DNI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI Z POLICJANTAMI

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Uczniowie klasy ósmej zainteresowani służbą policjantów postanowili odwiedzić ich w miejscu pracy. Spotkanie zorganizowane było w ramach prowadzonych w szkole Dni przedsiębiorczości.

Dzień przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość między innymi odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy weryfikującej plany edukacyjne, zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu.

Komenda Powiatowa Policji w Wałczu przyłączyła się do akcji, umożliwiając młodzieży poznanie specyfiki służby w Policji. Młodych ludzi, którzy za jakiś czas staną u progu planowania kariery zawodowej, przywitali aspirant sztabowy Jan Kaźmierczak oraz aspirant sztabowy Artur Prendecki, a także młodszy aspirant Mateusz Malinowski, aspirant Rafał Malak i młodszy aspirant Tomasz Kajszczak. Strukturę jednostki zaprezentowała st. asp. Beata Budzyń.

Młodzież szkolna miała okazję poznać specyfikę zawodu policjanta, sprzęt wykorzystywany w służbie oraz to jak na co dzień pracują mundurowi. Uczniowie chętnie zadawali pytania, na które odpowiadali policjanci. Uczniowie obejrzeli krótki film promujący zawod policjanta, a zarazem przybliżający istotę zawodu.Kto wie, być może, część z osób które odwiedziły wałecką komendę, swoją przyszłość zwiąże właśnie z zawodem policjanta.