ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS WOJSKOWYCH PILSKIEGO „MECHANIKA”

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

W Powiatowej Hali Sportowej przy ul. W. Pola w Pile odbyła się uroczystość ślubowania 47 kadetów z klas wojskowych w Zespole Szkół technicznych w Pile.

Wydarzenie odbyło się zgodnie w wojskowym ceremoniałem i oprawą. Wzięli w nim udział nie tylko przedstawiciele służb mundurowych, dyrekcja, nauczyciele, ale również rodzice i dziadkowie uczniów.

Uroczystego wręczenia dystynkcji dokonali: Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski, Daria Szostak, Dyrektor ZST w Pile, Maciej Betka, Dowódca 122 batalionu lekkiej piechoty WOT oraz Bogdan Stasiak – Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Pile. Podczas uroczystości zostały również wręczone nagrody rektora Akademii Nauk Stosowanych w Wałczu oraz Prezesa Zarządu ENEI dla najlepszych kadetów.

– Życzę wszystkim uczniom wielu sukcesów i wytrwałości. Jestem przekonany, że z takim zaangażowaniem i determinacją możecie zajść daleko i być wspaniałymi obrońcami naszej Ojczyzny – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

W części artystycznej zgormadzeni goście wysłuchali utworów w wykonaniu szkolnego zespołu pod kierownictwem Pani Katarzyny Szmiłyk oraz obejrzeć występ jazdy rowerem w wykonaniu Stunt Waldek Kukurowski – uczestnika programu Mam Talent TVN.

 

powiat.pila.pl