Do 13 lipca porozumienia w sprawie podwyżek w ochronie zdrowia

Chodzież Czarnków kraj Najnowsze Piła Praca Regiony Trzcianka Wałcz Wydarzenia Zdrowie Złotów

Do 13 lipca powinny zostać zawarte porozumienie w sprawie sposobu podwyższenia wynagrodzenia zasadniczego w ochronie zdrowia. Chodzi o podwyżki najniższych pensji od 1 lipca. Pierwsze wyższe wypłaty powinny wpłynąć na konta jeszcze w sierpniu.

  • Do 13 lipca powinny zostać zawarte porozumienie w sprawie sposobu podwyższenia wynagrodzenia zasadniczego w ochronie zdrowia między dyrektorami placówek a związkami zawodowymi
  • Chodzi o podwyżki najniższych pensji od 1 lipca. Od 15 lipca ma się rozpocząć aneksowanie umów placówek z NFZ, dzięki czemu otrzymają one dodatkowe pieniądze na wypłaty podwyżek
  • Pierwsze wyższe wypłaty powinny wpłynąć na konta jeszcze w sierpniu
  • Podwyżki obejmą m.in. lekarzy, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów, fizjoterapeutów czy pracowników niemedycznych, jak salowe czy sanitariusze.
  • Jak wyliczyło Ministerstwo Zdrowia, podwyżki wyniosą w zależności od grupy od 17 do 41 procent. W przeliczeniu na złotówki to od 632 do 2 009 zł.

Do 13 lipca porozumienia ws. podwyżek w ochronie zdrowia

Do 13 lipca dyrektorzy podmiotów leczniczych powinni zawrzeć porozumienia w sprawie sposobu podwyższenia wynagrodzenia zasadniczego w ochronie zdrowia ze związkami zawodowymi. Na podstawie porozumień dojdzie do ustalenia warunków i sposobu podwyższania wynagrodzeń zasadniczych.

– Czas na negocjacje i zawarcie porozumienia kończy się z dniem 13 lipca 2022 r. – jeżeli do tego czasu porozumienie nie zostanie zawarte, sposób podwyższania wynagrodzenia zasadniczego ustala w drodze zarządzenia, w terminie kolejnych 7 dni, kierownik podmiotu leczniczego – przypomina Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych. (…)