Do Piły wrócili z medalami

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia
Młodzi lekkoatleci PLKS „Gwda” Piła startując w Poznaniu w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików bardzo skutecznie nawiązali do dobrych tradycji klubu. W imprezie wliczanej do ogólnopolskiego współzawodnictwa w sporcie młodzieżowym zdobyli 25 pkt i cztery medale.
Ten dorobek stawia zespół „Gwdy” w punktacji zespołowej na trzecim miejscu, w gronie 48 sklasyfikowanych klubów w makroregionie. Najwyższej klasy rezultat uzyskał Hubert Margowski, który w biegu na 1000m prz. wywalczył srebrny medal uzyskując wynik 2:49,20, tym samym poprawił rekord klubu i uzyskał trzeci wynik w Polsce w kategorii U16. Na tym samym dystansie o rok młodszy Paskal Hoffman zdobył brązowy medal również z rekordem życiowym 2:56,66. Dwa medale brązowe wywalczyli: Wiktoria Wójcik w rzucie dyskiem 28,74 i Adam Sroczyński w rzucie młotem 34,19.
Cieszyły zatem nie tylko medale i świetne wyniki ich zdobywców ale również drogocenne punkty do ogólnopolskiego współzawodnictwa w sporcie młodzieżowym, które w całej Polsce są jedynym, respektowanym przez wszystkich, kryterium obiektywnej oceny poziomu sportowego klubu.
Pozostałe punkty poza medalistami dla zespołu „Gwdy” zdobyli:
  • piąte miejsca- Wiktor Karpowicz- 1000m – 3:02,98, Ignacy Adler- oszczep- 39,53, Gabriel Dobber- wzwyż- 155cm,
  • szóste miejsce- Jakub Kulpa- 2000m- 6:37,07, siódme miejsca- Adam Sroczyński – kula -10,58, Tomasz Mętlak- w dal- 5,38, Konrad Kadecki- 2000m- 6:49,17, Kajetan Kasprzak- wieloskok- 10,62,
  • ósme miejsca- Kevin Maślak-wzwyż- 150 cm, Konrad Sikorski- 600m- 1:36,03,
  • dziewiąte miejsca -Jan Langner- 2000m- 6:51,63, Tomasz Mętlak- wieloskok- 10,41,
  • dziesiąte miejsca- Ignacy Adler- dysk- 35,37, Adam Warzewski-oszczep- 35,06, Roksana Kamińska- młot- 23,32,
  • jedenaste miejsca- Kajetan Kasprzak – w dal- 5,14, Roksana Kamińska- dysk- 20,88, Gabriel Dobber- wieloskok-9,91.