Medale zawodniczek Sportów Walki

Najnowsze Sport

PIŁA/GLIWICE. W Gliwicach zakończył się jeden z najbardziej prestiżowych turniejów dla Kobiet w boksie w Europie czyli Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska. W zawodach wzięły udział dwie zawodniczki pilskich Sportów Walki.

Julianna Rutkowska po trzech wygranych kolejno z reprezentantkami Ukrainy, Niemiec i Węgier zwycięża w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska kobiet w boksie w kategorii junior 63 kg. To dobry prognostyk przed Mistrzostwami Świata juniorek, które za dwa miesiące odbędą się w Hiszpanii. Przypomnijmy, że Rutkowska to tegoroczna brązowa medalistka Mistrzostw Europy.
Julia Kowalska zdobywa srebrny medal w kategorii kadet 48 kg. Dodatkowo zdobywa doświadczenie w nie punktowanej walce z zawodniczką z Węgier 👊 Kowalska to aktualna wice mistrzyni Polski kadetek.​
Jednym z sędziów imprezy był Starosta Pilski Eligiusz Komarowski​
Turniej w Gliwicach zgromadził 246 zawodniczek z całego świata. Nie zabrakło zawodniczek które mają na swoim koncie tytuły Mistrzyń Świata czy złote medale olimpijskie!​
Już za dwa tygodnie kolejne emocje z udziałem zawodników Sportów Walki. W Bytowie odbędą się Mistrzostwa Polski młodziczek i młodzików w boksie. Trzymamy kciuki!
Sporty Walki Piła