Dofinansowanie dla klubów sportowych

Najnowsze Piła Regiony Sport Wydarzenia

443 000 złotych wsparcia z budżetu gminy Piła, otrzymało 16 pilskich klubów sportowych, na szkolenie dzieci i młodzieży w różnych dyscyplinach sportowych, ich udział w zawodach i turniejach oraz na organizację sportowych wydarzeń w naszym mieście. Umowy z przedstawicielami stowarzyszeń podpisała pełniąca funkcję prezydenta Beata Dudzińska, która zadeklarowała jednocześnie, że pomoc finansowa dla organizacji sportowych będzie w tym roku kontynuowana.

 

– O tym, jak ważny jest sport dla zdrowego rozwoju dzieci i młodzieży, nie muszę nikogo przekonywać. Również w Pile bardzo o to dbamy. Dzisiaj podpisaliśmy pierwsze umowy, dzięki którym finansowo wspieramy szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w tym roku – mówi pełniąca funkcję prezydenta Piły Beata Dudzińska.

Przekazane środki posłużą do organizacji zajęć w następujących dyscyplinach: lekkoatletyka, piłka nożna, siatkówka, judo, boks, jiu-jitsu, modelarstwo. Wsparcie objęło ponadto działalność artystyczną i turystyczno-krajoznawczą. Jak jednak podkreśliła B. Dudzińska, na tym nie zakończy się wspieranie rozwoju sportu z miejskiego budżetu.

– Będą działać oczywiście również inne formy wsparcia, chociażby granty, ale przede wszystkim budujemy infrastrukturę sportową, która będzie powodować, że zarówno będzie przybywać wydarzeń sportowych, jak i uczestniczących w nich młodych pilan – podkreśla Beata Dudzińska.

Wsparcie na określone zadania otrzymały następujące kluby:

50 000 złotych
Uczniowski Klub Sportowy Soccer Stars – ,,Szkolenie dzieci i młodzieży w wieku 4-15 lat w zakresie piłki nożnej”.
45 000 złotych
Klub Sportowy Akademia Siatkówki Braci Lach – ,,Szkolenie dzieci i młodzieży”.
42 000 złotych
Klub Sportowy Sporty Walki Piła – ,,Szkolenie dzieci i młodzieży w boksie olimpijskim, kickboxingu i muay thai”.
35 000 złotych
Uczniowski Klub Sportowy Szkoła Mistrzostwa Sportowego Joker Piła – ,,Szkolenie dzieci i młodzieży w piłce siatkowej”.
31 000 złotych
Stowarzyszenie Piłki Siatkowej Volley Piła – ,,Organizację szkolenia dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo, szkolenie w zakresie halowej i plażowej piłki siatkowej dziewcząt”.
30 000 złotych
Klub Sportowy Gwardia ,,Szkolenie dzieci i młodzieży w lekkoatletyce”.

27 000 złotych
Klub Piłkarski Piła – ,,Wzmocnienie zainteresowania uprawianiem sportu oraz poprawa sprawności fizycznej i ruchowej dla młodzieży 15-19 lat poprzez uprawianie Piłki Nożnej”.
26 000 złotych
Klub Sportowy Samuraj Gold Team – ,,Szkolenie dzieci i młodzieży w brazylijskim jiu- jitsu”.
25 000 złotych
Akademia Klub Piłkarski Piła – ,,Zainteresowanie dzieci w wieku 6-15 lat aktywnym sposobem spędzania wolnego czasu, poprawa sprawności fizycznej i ruchowej poprzez uprawianie piłki nożnej”.

20 000 złotych
Klub Sportowy Basket Piła – ,,Szkolenie dzieci i młodzieży w koszykówce”.
Wojskowy Klub Sportowy ,,Sokół” – ,,Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w boksie oraz udział w zawodach”.
Działalność artystyczna i turystyczno krajoznawcza
10 000 złotych

Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego w Pile im. Henryka Kamińskiego – ,,Pilscy turyści wczoraj i dziś – wydawnictwo z okazji 70 – lecia Oddziału PTKK w Pile im. Henryka Kamińskiego”.

7 000 złotych
Stowarzyszenie Nauczycieli Twórczych Jelo w Pile – ,,Organizacja XIX dorocznej wystawy prezentującej twórczość artystów profesjonalnych i nieprofesjonalnych zrzeszonych w Stowarzyszeniu Nauczycieli Twórczych JELO w Pile pt. W klimacie ,,Wesela’’ jako przykład utworu z wątkami symbolicznymi i patriotycznymi”.