DOPROWADZIŁA SENIORKĘ DO STANU BEZBRONNOŚCI I JĄ OKRADŁA

Najnowsze Regiony Wydarzenia Złotów

Policjanci ze złotowskiej jednostki zatrzymali 21 letnią mieszkankę miasta, która doprowadziła 85 latkę do stanu bezbronności uderzając ją garnkiem w głowę, a następnie ukradła saszetkę z dokumentami i pieniędzmi. Tego samego dnia została zatrzymana i usłyszała zarzut. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 5.

W poniedziałek (5.02) w godzinach popołudniowych Dyżurny złotowskiej jednostki został powiadomiony o ataku na seniorkę, do którego miało dojść w jednym z mieszkań na osiedlu bloków w Złotowie.

Z przekazanych informacji wynikało, że 21 kobieta, która do stycznia opiekowała się seniorką weszła do jej mieszkania gdy ta spała. Z kuchni wzięła garnek i uderzyła 85 latkę w głowę, doprowadzając ją do stanu bezbronności, po czym z szafki zabrała saszetkę z dokumentami oraz pieniędzmi i wybiegła z mieszkania. Informacje przekazane przez poszkodowaną oraz opis kobiety pozwoliły mundurowym skojarzyć sprawczynię rozboju z wcześniejszych interwencji w których uczestniczyła. Policjanci po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego, który zabrał seniorkę do szpitala, udali się do miejsca zamieszkania 21 latki i ją zatrzymali. Odzyskano saszetkę z dokumentami i całą sumą pieniędzy.

Kobieta kolejnego dnia usłyszała zarzut do którego się przyznała. Prokurator wobec sprawczyni rozboju zastosował dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się i kontaktowa z pokrzywdzoną.

W tym przypadku, za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.