Sześć firm ubiega się o kontrakt na budowę obwodnicy Wałcza

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otworzył właśnie oferty, jakie wpłynęły na przetarg na budowę obwodnicy Wałcza w ciągu drogi krajowej nr 22. Do walki od zlecenie stanęło 6 firmy – najtańsza jest oferta firmy PORR opiewa na 175,649 mln zł, najdroższa firm NDI i NDI Sopot na nieco ponad 190 mln zł. GDDKiA ma na to zadanie 207 mln zł, nie ma więc ryzyka, że pieniędzy zabraknie.

 

Nowa trasa będzie miała 13,3 kilometra długości . Wałcz od końca 2020 roku posiada obwodnicę w ciągu drogi S10. Przez miasto przebiega również DK22 i dopiero budowa obwodnicy w ciągu tej drogi pozwoli na całkowite wyprowadzenie ruchu tranzytowego odbywającego się po drogach krajowych. Uwarunkowania terenowe związane głównie z lokalizacją wokół Wałcza licznych jezior powodowały, że przebieg obwodnicy mógł być poprowadzony tylko po wschodniej stronie miasta. Nowa trasa ominie również położoną na południowy zachód od Wałcza miejscowość Strączno – informuje Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy oddziału GDDKiA.

Będzie to jednojezdniowa droga klasy GP (główna ruchu przyspieszonego).  Na trasie powstaną dwa mosty, przejazd dla rowerzystów pod drogą, wiadukt na linią kolejową oraz wiadukt nad drogą S10 w ramach nowego węzła drogowego. Zaplanowano również realizację sześciu rond z drogami powiatowymi, gminnymi i drogą wojewódzką.

fot. GDDKiA o/Szczecin