Dorzuć się do koncentratorów tlenu

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Na serwisie zrzutka .pl trwa zbiórka pieniędzy na zakup koncentratorów tlenu dla mieszkańców miasta, a także pilskiego hospicjum. Akcję zorganizowała grupa wolontariuszy Piła Walczy Razem.

Jesteśmy grupą społeczną Piła Walczy Razem, która powstała w marcu 2020 roku w celu niesienia pomocy w związku z pandemią COVID. Staramy się odpowiadać na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców miasta.

Wiele z nich to proste sytuacje, które możemy szybko rozwiązać – zrobić zakupy, wyprowadzić psa na spacer, ale są takie które ciągle są poza naszym zasięgiem, a czasami jest to walka o każdy oddech …. walka o życie.

Chcielibyśmy wspólnymi siłami uzbierać środki na zakup koncentratorów tlenu dla mieszkańców miasta, tak byśmy mogli się nimi wymieniać w potrzebie, by zwiększyć szansę dostępu do tych urządzeń, urządzeń, które dają szansę na kolejny oddech. Pozwolą wielu osobom pozostać w domu, dając jednocześnie poczucie bezpieczeństwa.

Mamy nadzieję, że dzięki wspólnej zbiórce uda nam się zakupić kilka sztuk tego sprzętu (aktualnie koszt jednej sztuki to około 3200 – 3300 zł).

Już kilkakrotnie poszukiwaliśmy pilnie koncentratorów dla osób potrzebujących, udało nam się je kilka razy znaleźć, ale nie zawsze …. chcielibyśmy, by pilanie mieli dostęp do potrzebnego im sprzętu, chcielibyśmy móc pomagać.

W późniejszym czasie chcielibyśmy zakupione koncentratory przekazać dla pilskiego hospicjum, by dalej służyły potrzebującym.

Wszelkie szczegóły dotyczące działalności grupy Piła Walczy Razem możecie znaleźć na FB https://www.facebook.com/groups/pilawalczyrazem/

(Red.)/(zrzutka.pl)