100 mieszkanie oddane w ręce mieszkańców, czyli jak Złotów spełnia marzenia o własnym lokum…

Inwestycje Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. W poniedziałek, 27 września o godz. 14.00 nastąpiło oficjalne otwarcie piątego budynku mieszkalnego, stanowiącego zasób mieszkaniowy Złotowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. To już 100 mieszkań udostępnionych na preferencyjnych zasadach najmu, z których korzysta ponad 250 mieszkańców Złotowa.

Adam Pulit, Burmistrz Złotowa zachęca w ten sposób złotowian do osiedlania się i wiązania swojej przyszłości z tym urokliwym i wygodnym do życia miastem.

Wielu mieszkańców boryka się z problemem ograniczonej dostępności mieszkań w Złotowie – mówi włodarz miasta. – Tym bardziej cieszę się, że rozwijamy Złotowskie TBS, udostępniając mieszkania o czynszu regulowanym coraz większej liczbie mieszkańców. To uzupełnia ofertę deweloperów i pozwala mieszkańcom zyskać własne lokum bez potrzeby zaciągania zobowiązań finansowych, jak kilkudziesięcioletnie kredyty hipoteczne. To znakomita alternatywa dla wielu złotowian, którzy dzięki takiej możliwości, rezygnują z perspektywy emigracji i decydują się na pozostanie w Złotowie. Tu osiedlają się i zakładają rodziny, a nasze miasto wciąż się rozwija i wzbogaca o kolejnych mieszkańców. Dziś oddajemy do dyspozycji mieszkańców blok przy ul. Sienkiewicza 2, w którym zamieszka 40 osób, w tym 18 dzieci. Przy okazji tego przedsięwzięcia, uporządkowaliśmy także teren wokół bloku, więc okolica znacznie zyskała na atrakcyjności. To jedna z najlepszych miejskich inwestycji w centrum Złotowa – podkreśla Adam Pulit.

(Złotów- Wielkopolskie Zdroje)