Dotkliwie pobił 38-latka. Jest pod policyjnym dozorem

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

OKONEK. Był pijany. Zaatakował 38-latka. Kopał go i bił pięściami po głowie. Mężczyzna trafił do szpitala, a 28-letni napastnik do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy przedstawili mu zarzut dotyczący uszkodzenia ciała. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

16 października przed godziną 22.00 oficer dyżurny złotowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny na jednej z posesji w Okonku.

-Interweniujący stróże prawa po przyjeździe na miejsce ustalili rysopis prawdopodobnego sprawcy oraz świadków tego zdarzenia. Następnego dnia po przesłuchaniu pokrzywdzonego i świadków zatrzymali sprawcę, który kompletnie nie spodziewał się wizyty policjantów w swoim mieszkaniu. Podczas zatrzymania nietrzeźwy 28-letni mieszkaniec gminy Okonek był agresywny i nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. Stróże prawa byli zmuszeni użyć wobec niego chwytów obezwładniających i kajdanek – mówi podkom. Maciej Forecki, oficer prasowy złotowskiej Policji.

Policjanci zajmujący się tym zdarzeniem ustalili, że 28-latek wtargnął na posesję, przewrócił mężczyznę, a następnie zaczął go kopać i bić pięściami po głowie.

-38-letni mężczyzna doznał złamania kości nosa, oczodołu oraz zatoki szczękowej – dodaje Forecki.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy przedstawili mu zarzut dotyczący uszkodzenia ciała. Mężczyzna przyznał się do winy. Funkcjonariusze wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec niego dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.

Postanowieniem z dnia 19 października br. Prokuratura Rejonowa w Złotowie przychyliła się do wniosku śledczych. Za przestępstwo, które popełnił 28-latek grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(Red.)

Fot. KPP Złotów