?ŚWIEĆ PRZYKŁADEM?

Najnowsze Wałcz

Takie hasło umieszczone zostało na banerach fluorescencyjnych, które umieszczone zostaną w Mirosławcu. To wspólna inicjatywa policjantów z Wałcza oraz Miejsko- Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mirosławcu. Banery mają przypominać zarówno niechronionym uczestnikom ruchu drogowego jak i kierowcom o bezpieczeństwie i ostrożności na drodze.

Pierwsze banery autorstwa wałeckich policjantów, promujące bezpieczeństwo na drodze, powstały 3 lata temu. Wówczas była to wspólna inicjatywa z Miejską Komisją Alkoholową w Wałczu, a banery umieszczone zostały w kilku miejscach na terenie miasta Wałcza. Nosiły one hasło ?Bądź bezpieczny! Noś odblaski?. Na tych, które będą miały swoje miejsce na ogrodzeniu Szkoły Podstawowej i Publicznego Przedszkola ?Słoneczko? w Mirosławcu widnieje napis ??Świeć przykładem?.

Na pierwszym planie obrazu, widnieje zebra ubrana w odblaskową kamizelkę, przechodząca przez przejście dla pieszych. Fluorescencyjne obrazy umieszczone na banerze odbijają się w światłach reflektorów pojazdów przez co są widoczne nawet nocą. Tym razem to współpraca policjantów z Miejsko- Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mirosławcu.

Głównym celem tej inicjatywy jest promocja bezpieczeństwa pieszych. Bajkowa zebra jest nie tylko miłym w odbiorze obrazem ale też i prostą treścią w odczycie, zwłaszcza przez najmłodszych ?niechronionych?. Oficjalne przekazanie banerów nastąpiło w sali kinowej Domu Kultury w Mirosławcu. Niebawem będą on promować ważność odblasków i bezpieczeństwa. Policjanci przypominają o tym, jak ważną rolę w bezpieczeństwie pieszych odgrywają odblaski i apelują o ich noszenie.

asp. Beata Budzyń