DROGA POWIATOWA STARA ŁUBIANKA – DOBRZYCA W REMONCIE

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Trwają intensywne prace modernizacyjne na drodze powiatowej Stara Łubianka – Dobrzyca. To kolejna inwestycja Powiatu Pilskiego.

Stanowi ona ważne połączenie drogi krajowej nr 10 i nr 11 w tych miejscowościach, a jej remont z pewnością przyczyni się do podwyższenia bezpieczeństwa kierowców i komfortu jazdy.

Jak na razie remontowany jest odcinek o długości 700 metrów. Prace wykonuje firma Redon z Nakła, z którą na początku października władze Powiatu podpisały umowę.
Środki na tę inwestycję w wysokości 800 tys. zł Powiat Pilski pozyskał z Funduszu Leśnego. Całkowita wartość inwestycji to 1,1 mln zł (pozostała część pochodzi z budżetu powiatu).

Odcinek, który jest remontowany podniesie nie tylko komfort jazdy, ma duże znaczenie gospodarcze; służy prowadzeniu gospodarki leśnej przez Nadleśnictwo Zdrojowa Góra. Przebudowa obejmuje wzmocnienie i położenie nawierzchni, poszerzenie drogi, wykonanie poboczy, zjazdów, m.in. do działek leśnych. Droga będzie na nowo oznakowana.
– Remont dotyczy pierwszego odcinka drogi, jestem przekonany, że od wiosny ruszą kolejne prace, aby połączyć obie miejscowości drogą o wysokim standardzie – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

powiat.pila.pl