Szkolenie terytorialsów z Dolaszewa

Najnowsze Sport Wałcz Wydarzenia
WAŁCZ – tym razem tam rozpoczęły się zajęcia żołnierzy ze 122 blp z Dolaszewa. Pierwszego dnia instruktorzy sprawdzali umiejętności strzeleckie swoich żołnierzy.
Zgodnie z założeniami, luty i marzec żołnierze ze 122 blp w Dolaszewie poświęcą w głównej mierze na doskonalenie umiejętności strzeleckich. Do batalionu trafiło w ostatnim czasie sporo nowych żołnierzy i dowódcy postanowili skupić się na ich elementarnym wyszkoleniu. Podczas ćwiczeń rotacyjnych żołnierze doskonalili również umiejętności z zakresu usuwania dysfunkcji broni, budowy broni a także ładowania magazynka na czas. Kolejny dzień szkoleniowy rozpoczął się od zajęć z wychowania fizycznego. Następnie terytorialsi zostali podzieleni na grupy i otrzymali zadania związane z topografią a także realizowali wybrane zagadnienia z taktyki.
Popołudnie i wieczór upłynęły na ćwiczeniu poruszania się w terenie w ograniczonej widoczności.
– Założyłem, że najbliższe miesiące poświęcimy m.in. właśnie na intensywny trening strzelecki. Już teraz mogę zdradzić, że przygotowujemy plan ciekawych zajęć w kolejnym powiecie. W kwietniu nasze ćwiczenia odbędą się w Wągrowcu. Do celów
szkoleniowych na pewno wykorzystamy akweny, którymi dysponuje miasto. Staramy się urozmaicać nasze szkolenia – tłumaczy ppłk Maciej BETKA – dowódca 122 batalionu lekkiej piechoty w Dolaszewie, który wchodzi w skład 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorilanej.
Kto rozważa wstąpienie do 12 WBOT, śmiało może spróbować swoich sił. W dolaszewskim batalionie są jeszcze wolne miejsca. Najprostszy sposób, by rozpocząć procedurę rekrutacyjną to umówienie się na rozmowę z rekruterem wielkopolskiej brygady. Kontakt do żołnierza – rekrutera dostępny jest na stronie internetowej: https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/
Najbliższe szesnastodniowe szkolenie podstawowe zaplanowane jest na 11. marca.
  • ppor. Anna JASIŃSKA – PAWLIKOWSKA. foto: 12 WBOT
  • 12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej