Duet Świętych Mikołajów przyszedł po fanty

Na sygnale Najnowsze Złotów

ZŁOTÓW.  Po sześciu miesiącach od tego wydarzenia złotowscy policjanci zatrzymali złodziejski duet, który w święta Bożego Narodzenia włamał się do jednego z mieszkań na terenie Złotowa. (Nie) Świętym grozi  do 10 lat więzienia.  22-letnia kobieta i 27-letni mężczyzna najpierw wymyślili plan przestępstwa, a później go zrealizowali. Kiedy mieli już pewność, że właściciel mieszkania spędzi święta poza domem, przystąpili do realizacji planu?

 

Po powrocie  do domu pokrzywdzony powiadomił policję, że został okradziony. W mieszkaniu nie było m.in.  sprzętu RTV, laptopa i biżuterii damskiej. Straty oszacowano na prawie 2300 złotych.

Po otrzymaniu informacji o włamaniu zlotowcy kryminalni rozpoczęli poszukiwania włamywaczy. Przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne, przesłuchiwali świadków docierając do nowych wątków w tej sprawie. Intensywne czynności operacyjne i analiza wszystkich zebranych w sprawie materiałów doprowadziła do zatrzymania dwójki młodych mieszkańców powiatu złotowskiego.

3 lipca br. 22-latka trafiła do policyjnego aresztu,  dwa dni później dołączył do niej jej o 5 lat straszy partner. Ostatecznie złodziejska para przyznała się do stawianych im zarzutów. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Śledczy traktują sprawę jako rozwojową. Niewykluczone, że 27-latek odpowie też za inne kradzieże, których dokonano na terenie Złotowa. O dalszym losie złodziei zadecyduje sąd.

 (Red.)

 Źródło: KPP Złotów