Dwa miesiące i 108 poszukiwanych w areszcie

Na sygnale Najnowsze

Dzięki informacjom uzyskanym przez policjantów z wydziału kryminalnego, patrolowo – interwencyjnego oraz funkcjonariuszy podległych jednostek Komendy Powiatowej Policji w Pile, w okresie ostatnich 2 miesięcy zostało zatrzymanych 108 osób poszukiwanych od kilku miesięcy, a nawet kilku lat. Wszyscy to mieszkańcy powiatu pilskiego. Ukrywali się na terenie kraju, a także w Niemczech i Holandii. Teraz najbliższe lata spędzą za więziennymi kratami.

Mieszkańcy powiatu pilskiego poszukiwani byli od kilku miesięcy, a nawet od kilku lat przez Sądy i Prokuratury na terenie całego kraju, między innymi za przestępstwa kradzieży, włamań, rozbojów, znęcania, przestępstw narkotykowych, oszustw oraz bójek i pobić. 9 osób poszukiwanych było listami gończymi, a wobec 2 mieszkańców powiatu pilskiego wydano Europejskie Nakazy Aresztowania.

-Zajmujący się sprawami funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego ustalili, że poszukiwani mogą ukrywać się w konkretnych miejscach na terenie całego kraju, ale również za granicą – mówi podkom, Żaneta Kowalska z pilskiej komendy policji. –Zdecydowane działania kryminalnych oraz ich kolegów z pozostałych wydziałów i jednostek podległych KPP w Pile doprowadziły do zatrzymania w okresie ostatnich dwóch miesięcy aż 108 poszukiwanych osób, które ukrywały się w domach, pomieszczeniach gospodarczych, pustostanach, a nawet meblach. Zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Pilscy kryminalni wykonywali również intensywne czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanych Europejskimi Nakazami Aresztowania mieszkańców powiatu pilskiego.

W wyniku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że poszukiwani ukrywają się także na terenie krajów Unii Europejskiej. W tym zakresie pilscy policjanci podjęli współpracę z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji. Współpraca przyniosła efekty. 2 mężczyzn zostało zatrzymanych na terenie Niemiec oraz Holandii. Zostali oni przekonwojowani do Polski i osadzeni w aresztach śledczych – dodaje podkom. Kowalska.

Zatrzymane osoby, to mieszkańcy powiatu pilskiego w wieku od 18 do 64 lat, wśród których było 9 kobiet.

Policja  przypomina o stronie strona internetowa http://poszukiwani.policja.pl/ na której umieszczone są wizerunki i dane osób poszukiwanych listami gończymi. W przypadku posiadania informacji można zgłosić anonimowo ten fakt poprzez powyższą stronę lub dyżurnemu pilskiej komendy pod nr telefonu 67 353 15 60.

 

(Red.)