Dwa wypadki – troje rannych

Na sygnale Najnowsze Złotów

POWIAT ZŁOTOWSKI.  To było wypadkowe przedpołudnie na drogach Złotowszczyzny.

Dzisiaj rano, około  godz. 8.30 na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 189 z drogą powiatową, za miejscowością Kujan zderzyły się dwa samochody: osobowy z dostawczym. Kierowca osobówki jadąc drogą powiatową wymusił pierwszeństwo na kierowcy auta dostawczego, który poruszał się drogą wojewódzką Złotów-Więcbork.

W zdarzeniu ucierpiały trzy osoby. Pasażerka samochodu osobowego została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Pile.  Do szpitala trafił także kierowca  samochodu dostawczego. Natomiast kierujący osobowym autem mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń i nie wymagał hospitalizacji.

Na miejscu zdarzenia oprócz policji, dwóch zespołów ratownictwa medycznego i LPR działali również strażacy z JRG Złotów oraz ochotnicy z Werska, Zakrzewa i Kujana. Okoliczności wypadku bada złotowska policja.

Trzy godziny później doszło do kolejnego zdarzenia drogowego, tym razem na trasie Kujan-Rudna, gdzie w przydrożnych krzakach dachowała osobowa dacia.  Kobieta kierująca samochodem samodzielnie wyszła  z auta, nie potrafiła jednak precyzyjnie określić swego położenia, co opóźniło dojazd służb ratunkowych. Tu również z pomocą pospieszyli strażacy ze Złotowa, Zakrzewa, Werska i Kujana.

(WM)

 Fot. OSP Zakrzewo