O 16-latku w terenówce, jego siostrach i babci bez wyobraźni

Na sygnale Najnowsze Złotów

SYPNIEWO. 16-latek odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich za kierowanie samochodem terenowym bez uprawnień i zapiętych pasów bezpieczeństwa. Nastoletni chłopak przewoził trójkę młodszych sióstr oraz 61-letnią babcię. Kobieta również nie uniknie odpowiedzialności,  ponieważ udostępniła pojazd wnuczkowi.

Wydarzyło się to 24 lipca wieczorem. Patrol złotowskiej drogówki zauważył na ul. Mickiewicza w Sypniewie samochód terenowy marki Mitsubishi Pajero, który nie posiadał przedniej tablicy rejestracyjnej, a jego kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zatrzymali więc samochód do kontroli drogowej. Jakież było ich zdziwienie, kiedy za kierownicą dużego terenowego auta zobaczyli nastoletniego chłopaka…

Policjanci ustalili, że 16-latek kierował samochodem bez uprawnień, lecz  za przyzwoleniem swojej 61-letniej babci, która siedziała na fotelu pasażera. Dodatkowo terenówką podróżowała trójka młodszych sióstr chłopaka. Mundurowi zabezpieczyli pojazd na policyjnym parkingu. Nastoletni chłopak poniesie teraz konsekwencje nieodpowiedzialnej jazdy. Jego zachowaniem zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Babcia natomiast odpowie za udostępnienie samochodu wnuczkowi, który kierować nie powinien – informuje mł. asp. Maciej Forecki z KPP w Złotowie.

Całe szczęście, że tą beztroską i nierozważną wakacyjną jazdę przerwali policjanci. Brak uprawnień i nieumiejętność prowadzenia terenowego auta – to mogło zakończyć się zdecydowanie poważniejszymi konsekwencjami.

 (WM)