Dwa wyróżnienia dla Powiatu Pilskiego

Biznes Inwestycje Najnowsze Piła Polityka Wydarzenia
Eligiusz Komarowski, starosta pilski: – To, co zapowiadałem w środę, wczoraj stało się faktem. Podczas uroczystej gali wręczenia nagród trzeciej edycji konkursu „Innowacyjny Samorząd” jako jeden z nielicznych samorządów w kraju otrzymaliśmy dwa wyróżnienia.
Konkurs organizowany jest przez Serwis Samorządowy PAP, a jego cel to wybranie oraz docenienie najbardziej innowacyjnych gmin, miast, powiatów i województw, które mogą stać się źródłem inspiracji dla pozostałych samorządów.
Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile został wyróżniony za dwa projekty. Pierwszy z nich to „Nowoczesne e-usługi w zakresie edukacji, informacji i promocji w powiecie pilskim z wykorzystaniem telebimów wielkocalowych”. Natomiast drugi doceniony projekt to „Zielona ławeczka – innowacyjne wykorzystanie elementów infrastruktury rekreacyjnej jako instalacji pokazowej dla nauczania na temat zielonej energii”.
Co warte podkreślenia w tegorocznej edycji konkursu zgłoszono aż 237 projektów, więc tym większa nasza radość, że otrzymaliśmy aż dwa wyróżnienia❗️