Nowe mandaty i już złamane przepisy drogowe

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Po zmianach w przepisach zaostrzających kary dla kierowców, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego, policjanci wałeckiej drogówki wystawili już pierwsze wysokie mandaty za wykroczenia drogowe. 

Zadaniem policjantów drogówki jest przede wszystkim natychmiastowe reagowanie na wszystkie przestępstwa i wykroczenia, w szczególności te mające wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Od 1 stycznia 2022 r. wzrosły kary dla kierowców. Wysokie mandaty mają poprawić bezpieczeństwo na drodze.

Podczas kontroli drogowych policjanci przypominają kierowcom o nowym taryfikatorze, jednak tych, którzy rażąco naruszyli przepisy, karali mandatami na podstawie najnowszego taryfikatora. Głównie otrzymali je kierowcy za przekroczenie prędkości i nieprawidłowe wyprzedzanie.

Wśród kierujących byli tacy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o 30 km/h – mandat karny 800 zł; dwóch kierowców przekroczyło prędkość o 40 km/h – grzywna po 1000 zł; niestosowanie się do znaku B25 tj. zakaz wyprzedzania – mandat 1000 zł. W stosunku do kierującego, który przekroczył prędkość o 50 km/h funkcjonariusze skierowali wniosek do sądu.

Warto pamiętać, że jeśli zostaniemy zatrzymani i ukarani mandatem po raz kolejny, kwoty zostaną podwojone, czyli przy najwyższym przekroczeniu prędkości musimy się liczyć z karą nawet 5000 zł. Bądźmy odpowiedzialni!

asp. Beata Budzyń

KPP Wałcz