Dwie kobiety ukradły torebkę 77-letniej seniorce

Na sygnale Najnowsze Piła Senior Wydarzenia

W jednej z restauracji na ternie Piły skradziono torebkę z zawartością znacznej sumy pieniędzy i kart bankomatowych. Dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu policjantów dwie mieszkanki powiatu pilskiego, które były odpowiedzialne za ten czyn jeszcze tego samego dnia zostały zatrzymane. Dodatkowo podczas przeszukania u jednej z nich policjanci znaleźli narkotyki.

W ubiegłym tygodniu do Oficera Dyżurnego pilskiej jednostki wpłynęła informacja o kradzieży torebki dokonanej w jednej z restauracji na terenie miasta. Niezwłocznie wysłani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że dwie kobiety wykorzystując nieuwagę 77-latki zabrały torebkę, która leżała na krześle przy jednym ze stolików. W jej wnętrzu znajdowała się znaczna suma pieniędzy, karty bankomatowe, kluczyki do samochodu oraz dokumenty seniorki.

Nagrania z kamer monitoringu pozwoliły ustalić i zatrzymać jedną ze sprawczyń kradzieży. 41-letnia mieszkanka Piły nie chciała podać danych koleżanki, z którą dokonała tego czynu. Policjanci podczas patrolu pobliskich ulic zauważyli kobietę podobną do drugiej sprawczyni. Ich przypuszczenia okazały się trafne i doprowadziły do zatrzymania 39-latki. Udało się również odzyskać część skradzionego mienia, które pilanki ukryły w pomieszczeniu piwnicznym.

Podczas przeszukania u 41-latki znaleziono woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Wykonane badanie pozwoliło ustalić, że była to amfetamina. Kobiety usłyszały zarzuty dotyczące kradzieży mienia, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo jedna z nich usłyszała zarzut posiadania narkotyków, za które sąd może orzec karę do 3 lat pozbawienia wolności.

  • źródło: KPP Piła, sierż. Magdalena Szukajło