Jak udzielić pierwszej pomocy? Spotkanie z dzielnicowym

Edukacja Wałcz Wydarzenia Zdrowie

WAŁCZ. Każdy policjant nabywa umiejętności udzielania pierwszej pomoc przedmedycznej tuż po wstąpieniu do służby – podczas szkolenia zawodowego podstawowego. W trakcie swojej codziennej służby niejednokrotnie funkcjonariusze udzielają pomocy ofiarom wypadków, osobie nieprzytomnej na ulicy. Swoją wiedzę przekazał uczestnikom półkolonii- młodym sportowcom, policjant dzielnicowy.

Czy warto znać zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej? Pytał podczas spotkania z młodymi sportowcami wypoczywającymi na  półkolonii w Szkole Podstawowej nr 4 w Wałczu mł. asp. Łukasz Szwerkolt- policjant dzielnicowy wałeckiej komendy. Znając zasady udzielania pomocy możemy uratować komuś życie, a co ważne naszym obowiązkiem jest jej udzielenie- odpowiadali uczestnicy.

-Na każdym kroku czekają bowiem sytuacje stwarzające zagrożenie dla zdrowia i życia. Może to nas spotkać w domu, w szkole, na treningu czy na ulicy – podkreślał dzielnicowy. Po przekazaniu chłopięcej grupie kolonistów wiedzy teoretycznej, przyszedł czas na część praktyczną z wykorzystaniem mini fantomów.

W trakcie spotkania jego uczestnicy dowiedzieli się także, jakie obowiązki ma na co dzień policjant dzielnicowy i jak bezpiecznie spędzać czas w ostatnich dniach ferii. Młodzi sportowcy zaopatrzyli się w materiały profilaktyczne zawierające treści o bezpiecznym wypoczynku zimą.

  • źródło: KPP Wałcz