DWÓCH POSZUKIWANYCH ZATRZYMANYCH JEDNEGO DNIA

Najnowsze Regiony Wydarzenia Złotów

Jednym z zadań, które realizują policjanci w trakcie codziennej służby jest zatrzymywanie osób ukrywających się przed organami ścigania. Tym razem policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nie stawili się do zakładu karnego. Każdy z nich ma zasądzoną karę pozbawienia wolności.

Wczoraj (11.12) policjanci z powiatu złotowskiego zatrzymali dwóch poszukiwanych mężczyzn, którzy zgodnie z zasądzoną przez Sąd karą, powinni stawić się do zakładu karnego.

Pierwszego z nich zatrzymali funkcjonariusze z Wydziału Prewencji złotowskiej jednostki po godzinie 16. Z posiadanych informacji wynikało, że poszukiwany 36 latek, na pewno przebywa w jednym z mieszkań na osiedlu bloków w Złotowie. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Po wejściu do mieszkania i sprawdzeniu pomieszczeń mieszkalnych okazało się, że poszukiwany ukrył się w tapczanie.

Drugiego poszukiwanego mężczyznę, po godzinie 17 zatrzymali policjanci z Posterunku Policji w Lipce, w jego miejscu zamieszkania. 59-latek ukrywał się przed organami ścigania, gdyż zgodnie z wyrokiem Sądu odbywać miał karę pozbawienia wolności w wymiarze ponad 100 dni.

Obaj poszukiwani zostali zatrzymali i przewiezieni do zakładów karnych, gdzie spędzą najbliższe miesiące.

asp. Damian Pachuc