Dwóch z Otwocka aresztowanych za oszustwa “na policjanta”

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Pilscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy byli odpowiedzialni za trzy oszustwa seniorów, posługując się metodą na funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Obaj trafili do aresztu na trzy miesiące. Policjanci odzyskali także 22 tysiące złotych.

W lipcu bieżącego roku trzy seniorki z Piły zostały oszukane metodą na funkcjonariusza CBŚP. Scenariusz działania był zawsze taki sam.

Kobiety odebrały telefon od mężczyzny, który podawał się za funkcjonariusza CBŚP. Pod legendą prowadzenia sprawy wprowadzania w obieg fałszywych banknotów przestępcy nakłonili kobiety do wypłaty pieniędzy. Gotówka trafiła w ręce oszustów. Łącznie łupem padło 88 tysięcy złotych mówi st. sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej KPP.

Funkcjonariusze z pilskiej komendy po uzyskaniu pierwszych informacji rozpoczęli poszukiwania oszustów.

Kilka dni później kryminalni zatrzymali na terenie Gorzowa Wielkopolskiego pierwszego mężczyznę. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Otwocka. Policjanci odzyskali pieniądze w kwocie 22 tysięcy złotych, które w całości pochodziły z oszustwa dokonanego na terenie Piły – kontynuuje Zeszot.

W toku dalszych działań ustalono personalia kolejnego przestępcy. Kryminalni zatrzymali go na terenie województwa mazowieckiego.

-To także mieszkaniec Otwocka, w wieku 26 lat. Prowadzone postępowanie wyjaśniło, że mężczyzna jest odpowiedzialny nie tylko za dokonanie dwóch oszustw na terenie Piły, ale również może mieć związek z podobnymi przestępstwami, do których doszło na terenie kraju – zaznacza Wojciech Zeszot.

Sprawcy usłyszeli zarzuty. Decyzją Sądu Rejonowego w Pile mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Za popełnione oszustwa przepisy Kodeksu Karnego przewidują karę do 8 lat pozbawienia wolności.

(Red.)
Fot. KPP Piła