Dwóch pijanych na rowerach

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. Policjanci zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, którzy kierowali chodzieskimi rowerami miejskimi pod wpływem alkoholu. Jeden z nich odpowie także za uszkodzenie ?Chromka?.

W sobotę wieczorem na telefon alarmowy chodzieskiej Policji zadzwonił mężczyzna, informując o dwóch osobach, które niszczą rowery miejskie w rejonie ulicy Poznańskiej w Chodzieży, uderzając nimi w słup – informuje mł.asp. Karolina Smardz – Dymek z KPP w Chodzieży.

Na miejsce niezwłocznie skierowano policjantów, którzy na drodze krajowej numer 11 “spotkali”  jadącego całą szerokością jezdni rowerzystę, a nieopodal przy ul. Kasprzaka – jego kolegę.

-Bełkotliwa mowa, trudności z utrzymaniem równowagi oraz silnie wyczuwalna woń alkoholu wskazywała, że obaj najprawdopodobniej znajdują się pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości tylko to potwierdziło. Mężczyźni mieli blisko po dwa promile alkoholu w organizmie – dodaje Smardz-m Dymek.

Obaj obywatele Ukrainy zostali obwinieni o jazdę rowerem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich odpowie jeszcze za uszkodzenie roweru miejskiego. Za ten akt wandalizmu grozi mu nawet 5 lat więzienia.

 (WM)